Blog > Komentarze do wpisu
Coś zdrowego dla dzieci

Dzieciaki lubią słodkie jedzenie, przepadają za napojami gazowanym i najchętniej żywiłyby się ciasteczkami, chipsami i batonikami. Ale w domu to MY decydujemy o tym, co podajemy dzieciom i tu widzę światełko w tunelu... Aby dziecko nie było otyłe, co jest niekorzystne dla jego zdrowia i samopoczucia, możemy stosować różne sposoby. Pierwszym jest rozbudzanie w dziecku smaku do zdrowych, smacznych potraw. Tak się składa, że większość zdrowych produktów nie jest tucząca. Przedstawiam dwie propozycje napojów;

kompot czyli napój owocowy (dzieci nie lubią nazwy kompot):

Nie kupujmy dzieciom słodkich napojów, nie tylko tych gazowanych. Zwróćcie uwagę na to, że niegazowane napoje sprzedawane w szklanych butelkach, są bardzo mocno słodzone cukrem albo syropem glukozowo-fruktozowym. Zamiast tego ugotujmy kompot owocowy, ustawmy w kuchni w szklanym dzbanku, a w upalne dni przygotujmy do niego lód. Niech kompot zawsze stoi w jednym miejscu, aby dziecko wiedziało że w każdej chwili może się napić. Możemy gotować napój z owoców razem z dzieckiem i wymyślać różne smaki: "a może dodamy jeszcze cząstkę pomarańczy?". Prędzej czy później zadziała i dziecko odzwyczai się od myśli, że dobry napój pochodzi wyłącznie ze sklepu. Można też stopniowo przechodzić od napoju z cukrem czy miodem do słodzonego stewią - dotyczy to dzieci zmagających się z otyłością.  

koktajl

Zamiast słodzonych jogurtów. Bardzo popularne kiedyś w Polsce koktajle owocowe odeszły w zapomnienie, zostały zastąpione słodkimi jogurtami i różnymi szejkami. Koktajl jest świetnym napojem i deserem czyli 2 w 1, a używając słodkich owoców do jego przygotowania możemy całkowicie wyeliminować cukier. Zamiast dawniej używanego mleka możemy użyć niesłodzonego kefiru czy jogurtu. Modne obecnie smoothie to właściwie nowa wersja koktajlu owocowego, którą też można stosować bo jest bardzo zdrowe.

Przygotowane w domu napoje możemy spakować dziecku do szkolnego plecaka w małej butelce z dobrą nakrętką. Pamiętajmy, aby całość ładnie wyglądała, dzieci lubią kolorowe rzeczy!

sobota, 12 września 2015, stana111

Polecane wpisy